همدان ـ خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی : اولین همایش یکروزه انقلاب و دستاوردهای هسته ای به همت سازمان دانش آموزی استان همدان و در سالن اجتماعات این سازمان برگزار شد. 
به گزارش خبرنگار ما در این همایش که معاونین روسای نواحی 1 و 2 آموزش و پرورش و شماری از دانش آموزان استان همدان حضور داشتند فرماندار همدان با اشاره به اقتدار و همبستگی انقلاب اسلامی گفت : انقلاب های زیادی در دنیا شکل گرفته اما هیچ یک از آنها به گستردگی همبستگی و پایداری انقلاب اسلامی ایران نیست . 
علی اکبر فامیل کریمی افزود : اعتقادات دینی مردم تشیع دشمن شناسی رهبری آگاهانه و مدبرانه امام و روحانیون از محورهای اصلی تاثیر گذاری پیروزی اسلامی هستند. 
وی با اشاره به اینکه هنوز ناگفته های زیادی از انقلاب بیان نشده اظهار داشت : استان همدان برجستگی ها و حرکت های اثر بخشی در شکل گیری مبارزات انقلابی و سیاسی علیه رژیم ستم شاهی در پرونده تاریخی خود دارد که تشییع پیکر مرحوم آخوند همدانی و دیدار با آیت الله مدنی از خاطرات به یاد ماندنی ایام انقلاب در همدان است . 
فرماندار همدان نقش دانش آموزان در این پیروزی را بسیار مهم عنوان کرد و خاطرنشان ساخت : حوادث 30 مهر و 7 دیماه سال 57 توسط دانش آموزان همدانی در حرکت های جمعی و انفرادی برای حمایت از امام خمینی (ره ) و مبارزه با رژیم شاه شکل گرفت . 
فامیل کریمی با اشاره به پیروزی مقاومت حماس در غزه نیز گفت : این پیروزی ها الگو گرفته از انقلاب اسلامی ایران است . 
در ادامه این همایش مدیر هدایت سیاسی سپاه انصارالحسین (ع ) استان همدان نیز با اشاره به نقش انرژی هسته ای در پیشبرد اهداف نظام گفت : حق کشور ما در استفاده از انرژی هسته ای کاملا " قانونی است . 
محمود قاسمی افزود : دشمنان از ساخت بمب اتمی ایران نمی ترسند بلکه آنها از صنعتی شدن کشور با استفاده از این انرژی واهمه دارند. 
قاسمی اظهار داشت : کارشناسان آمریکایی بر این اعتقادند که اگر ایرانیان با توجه به هوش و استعداد بالایی که دارند به این انرژی دست یابند علاوه بر وابستگی کمتر به منابع نفتی خود می توانند به کشور صنعتی بزرگ جهان تبدیل شوند. 
وی گفت : استفاده از این انرژی علاوه بر کاهش سوخت های فسیلی و آلودگی هوا می تواند بر کاهش مصرف برق نیز موثر باشد. 
رئیس سازمان دانش آموزی استان نیز آشنایی دانش آموزان با دستاوردهای انقلاب و انرژی هسته ای و فواید آن از جمله اهداف برگزار ی همایش عنوان کرد. 
علیان افزود : دانش آموزان نسل سوم و چهارم انقلاب باید با مسائل روز کشور آشنا شده و دستاوردهای سی ساله انقلاب را از زبان فعالان این عرصه بشنوند. 
در پایان این همایش دانش آموزان حمایت خود را از مردم مظلوم غزه با نوشتن طوماری اعلام کردند.


دسته ها : اخبار ایران
دوشنبه هفتم 11 1387
X