تبریز ـ خبرنگار روزنامه جمهوری اسلامی : مدیر قطب علمی سیتو مولکولی تنوع زیستی دانشگاه تبریز از معرفی این قطب به عنوان قطب برتر کشور در سالجاری خبر داد. 

به گفته دکتر جبارپور بنیادی این قطب در نهمین جشنواره تجلیل از پژوهشگران برتر کشور به عنوان قطب برتر معرفی شده است . 
وی دستاوردهای علمی پژوهشی و آموزشی مقالات چاپ شده در مجلات معتبر بین المللی و داخلی با مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی داخلی و خارجی فعالیت های آموزشی در مقاطع تحصیلات تکمیلی در راستای اهداف قطب شرکت در سمینارهای داخلی و خارجی تشکیل کارگاه و سمینارهای مختلف در راستای اهداف قطب و اخذ بودجه از سایر مراکز تحقیقاتی دانشگاهی و مراکز دولتی و خصوصی را از جمله معیارهای انتخاب قطب برتر ذکر کرد و گفت : اعضای هیات علمی این قطب تاکنون 27 طرح پژوهشی در زمینه های انسانی گیاهی و جانوری به اتمام رسانده اند. 
وی با بیان اینکه این قطب با هدف بررسی سیتو مولکولی تنوع زیستی در ابعاد مختلف حیات در بخش دانشگاه تبریز تاسیس شده است گفت : بررسی ژنتیکی جمعیت های انسانی گیاهی و جانوری در ابعاد مختلف از اهداف اصلی این قطب علمی محسوب می شود. 
دکتر مرتضی جبارپور بنیادی افزود : این قطب در ابتدا تحت عنوان قطب علمی زیست شناسی در 1380 در دانشکده علوم طبیعی دانشگاه تبریز تاسیس و از سال 1382 تحت عنوان قطب سیتو مولکولی تنوع زیستی به فعالیت خود ادامه داده است . 
به گفته وی هم اکنون 7 نفر از اعضای هیات علمی دانشگاه تبریز علوم پزشکی تبریز همدان و مشهد در این قطب فعالیت دارند .

منبع:www.dastavardha.com 


دسته ها : علمی - اخبار ایران
يکشنبه ششم 11 1387
X