ماهواره ملی امید با فرمان رئیس جمهوری با موفقیت به فضا پرتاب شد

به گزارش واحد مرکزی خبر، متن فرمان رئیس جمهور به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم 

اللهم عجل لولیک الفرج والعافیه والنصروجعلنا من خیر انصاره واعوانه والمستشهدین بین یدیه.

با استعانت از خدای یگانه وخالق زمین وآسمان‌ها حضرت حق وبا توسل به انبیا واولیای الهی به ویژه آخرین ستاره تابناک آسمان امامت و ولایت حضرت مهدی (عج)و با سلام و درود بی پایان به روح بلند امام راحل عظیم الشان و شهدای گرانقدر انقلاب و در ایام خجسته دهه مبارک فجر و سی امین سالگرد پیروزی عظیم ملت ایران و بشریت در انقلاب اسلامی، اجازه پرتاب ماهواره ملی امید به وسیله ماهواره بر سفیر 2 را صادر می‌نمایم وبه مناسبت شعارهای ملت ایران در دهه فجر 57، شعار الله اکبر را سر آغاز این حرکت نوین قرار می‌دهم.

الله اکبر، الله اکبر، الله اکبر.

انشاء الله بر ملت ایران وهمه ملت‌های آزاده مبارک باشد.ماهواره ملی امید بوسیله ماهواره بر سفیر 2 که به صورت کاملاً بومی در کشور طراحی و ساخته شده است، درمدارزمین قرار گرفت.

ماهواره ملی امید از نوع ماهواره سبک است، این ماهواره با هدف برقراری ارتباطات متقابل ماهواره و ایستگاه زمینی، تعیین مشخصات مداری و تله متری مشخصات زیرسامانه‌ها، در مدار زمین قرار داده شده است، ماهواره امید هر 24 ساعت 15 بار به دور زمین می‌چرخد و در هر دور، دو بار به وسیله ایستگاه‌های زمینی دورسنجی و بردسنجی کنترل و هدایت می‌شود.

ماهواره ملی امید با دو باند فرکانسی و هشت آنتن، اطلاعاتی را به زمین ارسال و از زمین دریافت می‌کند.

ماهواره بر سفیر 2 نیز به عنوان پرتابگری دقیق و هدایت پذیر‌، قادر است ماهواره‍‌های سبک را تا ماوراء جو پرتاب و در مدار پیش بینی شده قرار دهد. کلیه قطعات و اجزاء این ماهواره و ماهواره بر از جمله موتور ماهواره بر که از تکنولوژی بسیار بالایی برخوردار است، بدست متخصصان افتخارآفرین صنایع هوافضای کشور طراحی و تولید شده است.

یاد آوری می‌شود ماهواره امید در بهمن ماه سال گذشته با حضور ریاست محترم جمهوری اسلامی ایران رونمایی و ماهواره بر سفیر 1 در خرداد ماه سال جاری با حضور ریاست جمهوری بصورت آزمایشی با موفقیت پرتاب شد.

منبع:www.hamshahrionline.ir


سه شنبه پانزدهم 11 1387
X