حمیدرضا طیبی در مراسم افتتاح پژوهشگاه فناوریهای نوین علوم پزشکی جهاددانشگاهی "ابن سینا" در محل مرکز مطالعات آموزش و بهره وری نیروی انسانی با اشاره به لزوم تولید ثروت از تولید علم و توجه به این موضوع به عنوان بخشی از وظایف نهادهای علمی کشور یادآور شد: این توان بالقوه برای تولید ثروت از تولید علم در کشور وجود دارد اما هنوز خودباوری لازم برای این کار در کشور بوجود نیامده است.

 

 رئیس جهاد دانشگاهی اضافه کرد: تهیه برنامه پنجم توسعه با عنوان یک برنامه دانش بنیان و ترسیم هر چه سریع تر نقشه جامع علمی کشور می تواند تولید ثروت از علم را در کشور تحقق بخشد.وی در خصوص افتتاح پژوهشگاه ابن سینا گفت: پژوهشکده ابن سینا در دوران فعالیت خود منشاء خدمات بسیاری در حوزه فناوری های نوین و علوم پزشکی بوده است که امید است با ارتقای آن به پژوهشگاه این خدمات نیز ارتقا یابد زیرا که نمونه موفقی در درمانهای ناباروری در کشور بوده است.

 طیبی با اشاره به وجود آمار 10 تا 15 درصدی زوج های نابارور در کشور خاطرنشان کرد: با پیشرفت علم و فناوری در کشور اکنون امکان معالجه کلیه بیماریهای ناباروری در کشور ما فراهم است اما به دلیل پیچیدگی های روش های درمانی و نیاز به تخصصی های متعدد این درمان ها به تحمیل هزینه زیادی به زوج های نابارور می انجامد. 

رئیس جهاددانشگاهی گفت: بر اساس قانون برنامه چهارم توسعه دست اندرکاران نظام سلامت موظف هستند خدمات سلامت را به طور مناسبی در کشور توزیع کنند و در این راه به کاهش سهم خانواده های کم درآمد در پرداخت هزینه های سلامت همت گمارند.

پژوهشگاه فناوریهای نوین علوم پزشکی جهاددانشگاهی "ابن ‌سینا" روز گذشته همزمان با سمینار بیمه و ناباروری در مرکز مطالعات آموزش و بهره وری نیروی انسانی سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با حضور رئیس جهاددانشگاهی، اعضای سازمان نظام پزشکی، اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی و جمعی از پژوهشگران افتتاح شد.

 پژوهشگاه فناوریهای نوین علوم پزشکی جهاددانشگاهی "ابن سینا" پس از 10 سال فعالیت پژوهشی متشکل از سه پژوهشکده "بیوتکنولوژی تولید مثل"، "آنتی بادی منوکلونال" و "نانوبیوتکنولوژی" و 11 گروه تخصصی است. 

......................

ماخذ: مهردسته ها : علمی - پزشکی
سه شنبه اول 11 1387
X