مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت از طراحی نرم افزار SMS انتخاب واحد دانشگاه ها جهت کاهش تردد دانشجویان در زمانهای انتخاب واحد درسی از سوی محققان ایرانی خبر داد.
مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت از طراحی نرم افزار SMS انتخاب واحد دانشگاه ها جهت کاهش تردد دانشجویان در زمانهای انتخاب واحد درسی از سوی محققان ایرانی خبر داد. علی اکبر رسولی در گفتگو با مهر، گفت: ما در حال حاظر مشغول طراحی نرم افزار SMS هستیم که بوسیله این نرم افزار امکان انتخاب واحد دانشگاهها برای دانشچویان به کمک پیام کوتاه فراهم می شود. 
وی اضافه کرد: این نرم افزار به صورت اینتراکتیو و دو سویه کار خواهد کرد و به غیر از دانشگاهها برای ارسال عناوین ارگانها قابل استفاده خواهد بود، همچنین که این نرم افزار به شکل گروهی طراحی شده است. 
مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت با اشاره به مراحل ساخت و تولید نرم افزار SMS گفت: در حال حاضر تولید این نرم افزار شده که مراحل اولیه خود را طی می کند و از اواخر خردادماه جاری هم به صورت عمده به بازار عرضه خواهد شد. 
رسولی به دیگر برنامه های در دست اجرای دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت اشاره کرد و گفت: ما در سال گذشته محصول جدیدی به نام نرم افزار " 4 M " که به معنای 4 معاونت دانشگاهها است تولید کردیم. 
وی ادامه داد: همانطور که می دانید دانشگاهها شامل 4 معاونت آموزشی، معاونت دانشجویی، معاونت پژوهشی و معاونت اداری و مالی و یک دبیر خانه است، که نرم افزار " 4 M " به منظور برقراری اتوماسیون اداری بین این بخش ها طراحی و ساخته شده است. 
رییس هیئت مدیره شرکت پژوهش افزار "فردا" قبلیتهای نرم افزار " 4 M " را بسیار بالا دانست و گفت: نرم افزار " M4 " این قابلیت را دارد که در تمامی سازمانها از جمله وزارت علوم تا دانشگاههای کوچک در تمامی شهرهای کشور را تحت پوشش خود قرار دهد، طراحی و ساخت این نرم افزار کاملا داخلی و توسط محققان کشور ایرانی انجام گرفته است. 
وی افزود: آنالیز " 4 M " از اواخر سال 84 شروع شده و امیدواریم از اواخر اردیبهشت سال جاری تولید انبوه آن آغاز شود ، همچنین ما بعد از ساخت این محصول به دنبال دریافت مدرک ISO 9000 جهانی برای طراحی نرم افزارهای مکانیزه دانشگاه ها هستیم. 
مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت با اشاره به دیگر محصولات این دفتر در دانشگاهها اظهار داشت: تاکنون بالغ بر 20 دانشگاه به نرم افزار "نمادپافکو" ( نرم افزار اتوماسیون اداری ) مجهز شده اند که این عمل یکی از اقدامات مهم در زمینه توسعه فناوری اطلاعات و پیشروی دانشگاههای کشور همزمان با دانش روز جهان است. 
وی در ادامه به تولید نرم افزار دبیر خانه در این سازمان اشاره کرد و گفت: از سال گذشته سرمایه گذاری بر روی طراحی ساخت تولید نرم افزار دبیرخانه آغاز شد که در آبان ماه جاری هم نسخه اولیه آن ارایه می شود. 
رسولی افزود: نرم افزار دبیر خانه جهت مکانیزم، مدیریت گردش کارها و نامه های داخلی سازمانها در دبیرخانه های تمامی ارگانها طراحی شده است. 
وی خاطر نشان کرد: این نرم افزار قابلیتهای پارامتریک و PAPER LESS دارد همچنین تحت محیط وب بوده و از آخرین تکنولوژیهای روز دنیا بهره برده است و با نرم افزار " 4 M " نیز کاملا هماهنگ است . 
مشاور دفتر فناوری اطلاعات دانشکده صنایع دانشگاه علم و صنعت تأکید کرد: به کمک این نرم افزارها و بهره برداری صحیح از آنها محیط دانشگاههای داخل مانند دیگر دانشگاههای پیشرفته دنیا کاملا مکانیزم و مبتنی بر فناوریهای روز دنیا خواهد شد. 
وی گفت: در سال 86 قراردادی با دانشگاه جامع علمی – کاربردی در زمینه مکانیزه کردن سیستمهای اداری و آموزشی تمامی واحدهای این دانشگاه در کل کشور داشتیم که اقدامات اجرایی آن آغاز شده و در سال جدید نیز ادامه خواهد یافت. 

منبع خبر: ایستنا


چهارشنبه دوم 11 1387
X